Aprel şəhidlərimiz!

gulu1096
Aprel şəhidlərimiz!
foto

• Polkovnik Vüqar Nurəddin oğlu Yusifov 1976 6 aprel 2016 Şəmkir rayonu, Şiştəpə kəndi

• Polkovnik-leytenant Raquf Cahangir oğlu Orucov 1972-5 aprel 2016 .Sumqayıt şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

• Polkovnik-leytenant Murad Telman oğlu Mirzəyev: 1976-11 aprel 2016.Bakı, II Fəxri Xiyaban

• Mayor Təbriz Tariyel oğlu Musazadə: 1981- 11 aprel 2016.Bakı, II Fəxri Xiyaban

• Mayor Urfan Üzeyir oğlu Vəlizadə :1978 -11 aprel 2016.Bakı, II Fəxri Xiyaban

• Mayor Rasim Əbdül oğlu Məmmədov:1977- 5 aprel 2016 .Naxçıvan şəhəri

•Mayor Elnur Adil oğlu Əliyev :1976- 3 aprel 2016.Füzuli rayonu

•Mayor Samit Gülağa oğlu İmanov: 1981 -9 aprel 2016. Neftçala rayonu, Həsənabad qəsəbəsi, Şəhidlər Xiyabanı

• Kapitan İnqilab Çingiz oğlu Quliyev: 1983 -5 aprel 2016. Gəncə şəhəri, Şəhidlər xiyabanı

• Kapitan Mühid Qurban oğlu Orucov:1984- 9 aprel 2016 Qazax rayonu, Fərəhli kəndi

• Kapitan Vaqif Dilqəm oğlu Bayramov 1979 11 aprel 2016 Naftalan şəhəri

• Kapitan Nəcməddin Akif oğlu Savalanov:1985 9 may 2016 İmişli rayonu, Göbəktala kəndi

• Baş leytenant Əbu Bəkir Vüqar oğlu İsmayılov 1990 11 aprel 2016 Bakı, II Fəxri Xiyaban

• Baş leytenant Mirzə Sərvər oğlu Novruzov 1984 5 aprel 2016 Bakı, II Fəxri xiyaban

• Baş leytenant Rəşid Rövşən oğlu Mehdiyev 1990 5 aprel 2016 Salyan rayonu, Xələc kəndi

•Baş leytenant Ziya Niyazi oğlu Həsənov 1989 6 aprel 2016 Bərdə şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

•Baş leytenant Elvin Məmməd oğlu Namazov 1990 9 aprel 2016 Qazax rayonu, Yuxarı Salahlı kəndi

• Baş leytenant Cavid Gülbala oğlu Dədəkişiyev 1989 11 aprel 2016 İmişli rayonu, Qaralar kəndi

• Baş leytenant Elnur İsgəndər oğlu İsgəndərov 1989 11 aprel 2016 Şəki rayonu, Şəki şəhəri

• Leytenant Sahil Həsrət oğlu Şirinov 1992 6 aprel 2016 Qəbələ rayonu, Bum qəsəbəsi

• Leytenant Qabil Əbdüləli oğlu Orucəliyev 1991 02 aprel 2016 Naxçıvan şəhəri

• Gizir Dilsuz Məmmədağa oğlu Qarayev 1990 4 aprel 2016 Ağcabədi rayonu, Hindarx qəsəbəsi

• Gizir Elimdar Səlimxan oğlu Səfərov 1992 4 aprel 2016 Neftçala rayonu, Aşağı Qaramanlı kəndi

• Gizir Orxan Kazım oğlu Hümbətov 1992 5 aprel 2016 Şəki rayonu, Kiş kəndi

• Gizir Orxan Ələsgər oğlu Müstəcəbov 1993 5 aprel 2016 Qobustan rayonu, Bədəlli kəndi

• Gizir Məhəbbət Zaman oğlu Mirzəyev 1994 12 aprel 2016 Beyləqan rayonu, Dünyamalılar kəndi

• Gizir Nurlan Rasim oğlu Abdullayev 1994 5 aprel 2016 Zərdab rayonu, Böyük Dəkkə kəndi

•Gizir Ravil Elman oğlu Novruzov 1986 4 aprel 2016 Xızı rayonu, Giləzi qəsəbəsi

• Gizir Rusif İbrahim oğlu Ağayev 1987 7 aprel 2016 Lənkəran rayonu, Hirkan qəsəbəsi

• Gizir Teymur Sabir oğlu Qasımov 1992 9 aprel 2016 Mingəçevir, Şəhidlər Xiyabanı

• Gizir Murad Vaqif oğlu Məmmədov 1989 5 aprel 2016 Sumqayıt şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

• Gizir Bəxtiyar Rəfael oğlu Hüseynov 1995 9 aprel 2016 Goranboy rayonu, Qızılhacılı qəsəbəsi

• Gizir Toğrul Habil oğlu Fərəczadə 1993 9 aprel 2016 Ağsu rayonu, Bico kəndi

• Gizir Şahin Yaşar oğlu Cavadzadə 1994 9 aprel 2016 Beyləqan rayonu, Beyləqan şəhəri

• Gizir Pəncəli Nurməmməd oğlu Teymurov 1981 11 aprel 2016 Astara rayonu, Azaru kəndi

• Gizir Tural Gülşad oğlu Qurbanov 1992 11 aprel 2016 Kürdəmir rayonu, Sığırlı kəndi

• Gizir Mirsalam Təvəkkül oğlu Cəfərov 1994 11 aprel 2016 Tovuz rayonu, Bayramlı kəndi

• Gizir Seymur Qulamhüseyn oğlu Baxışov 1987 20 aprel 2016 Sumqayıt şəhəri, Sumqayıt Şəhidlər Xiyabanı

• Kiçik gizir Babək Vəfadar oğlu Abidov 1992 9 aprel 2016 Şabran rayonu, Zeyvə kəndi

• Çavuş Təbriz Hamlet oğlu Əsgərov 1993 6 aprel 2016 Şəmkir rayonu, Morul kəndi

• Çavuş Elvin Sədrəddin oğlu Qayıbov 1989 5 aprel 2016 Xaçmaz rayonu, Əbilyataq kəndi

• MAXE hərbi qulluqçu Ruhin Əşrəf oğlu Qəhrəmanov 1997 3 aprel 2016 Biləsuvar rayonu, 2 saylı məcburi köçkün qəsəbəsi

• MAXE hərbi qulluqçu Nurlan Bayram oğlu Əsgərov 1995 5 aprel 2016 Masallı rayonu, Kalinovka kəndi

• MAXE hərbi qulluqçu Rahim Qara oğlu Tağıyev 1979 11 iyul 2016 Mingəçevir şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

• MAXE hərbi qulluqçu Nicat Bəhruz oğlu İsgəndərov 1989 3 aprel 2016 Tərtər rayonu, Tərtər şəhəri

• MAXE hərbi qulluqçu Səbuhi Rəfayıl oğlu Musayev 1988 7 aprel 2016 Bərdə rayonu, Mustafaağalı kəndi

•MAXE hərbi qulluqçu Adil Kamran oğlu Adilzadə 1993 11 aprel 2016 Mingəçevir şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

• MAXE hərbi qulluqçu Rüstəm Oruc oğlu Əhmədov 1983 14 aprel 2016 Mingəçevir şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

• Sıravi Rəvan İsmayıl oğlu Nurayev 1997 3 aprel 2016 Zaqatala rayonu, Muxax kəndi

• Sıravi Orxan Məhəmməd oğlu Əliyev 1996 3 aprel 2016 Qazax rayonu, Aslanbəyli kəndi

• Sıravi Sarvan Natiq oğlu Mehrəliyev 1997 3 aprel 2016 Ağdam rayonu, Üçoğlan kəndi Bəzi mənbə:Ballar

• Sıravi Samir Ziyəddin oğlu Qaçayev 1994 3 aprel 2016 Şamaxı rayonu, Məlhəm kəndi

• Sıravi Fərahim Adışirin oğlu Novruzov 1996 4 aprel 2016 Biləsuvar rayonu, Səmədabad kəndi

• Sıravi Nürəddin Etimad oğlu Mirzəyev 1996 4 aprel 2016 Yardımlı rayonu, Honuba kəndi

•Sıravi Sərxan Azər oğlu Bağırov 1997 4 aprel 2016 Göygöl rayonu, Əlimədədli kəndi

• Sıravi Hüseyn Zeynal oğlu Dəmirli 1993 5 aprel 2016 Biləsuvar rayonu, Biləsuvar şəhəri

•Sıravi Ömər Məzahir oğlu Cəbrayılov 1997 5 aprel 2016 Ağdaş rayonu, Şəkili kəndi

• Sıravi Vüqar Natiq oğlu Süleymanov 1993 5 aprel 2016 Şəki rayonu, Böyük Dəhnə kəndi

• Sıravi Teymur Mikayıl oğlu Qasımov 1996 5 aprel 2016 Göyçay rayonu, Çaxırlı kəndi

• Sıravi Rizvan Telman oğlu Muradov 1996 4 aprel 2016 Sabirabad rayonu, Çiçəkli kəndi

• Sıravi Müşviq Arif oğlu Orucov 1996 5 aprel 2016 Bakı, Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsi, “Dədə Qorqud” qəbristanlığı

•Sıravi Cabbarxan İlham oğlu Hacıağayev 1996 5 aprel 2016 Bakı, Binəqədi rayonu, Xocəsən qəsəbəsi

• Sıravi Nurlan Cəmil oğlu Qasımov 1997 5 aprel 2016 Şəmkir rayonu, Tatarlı kəndi

•Sıravi Xaliq Həsən oğlu Əzizzadə 1996 6 aprel 2016 Bakı, Sabunçu rayonu, Kürdəxanı qəsəbəsi

•Sıravi Emin İmran oğlu Bağırov 1996 6 aprel 2016 Bakı, Binəqədi rayonu, Binəqədi qəsəbəsi

• Sıravi Kamran Faiq oğlu Şirəliyev 1994 6 aprel 2016 Bakı, Suraxanı rayonu, Suraxanı qəsəbəsi

•Sıravi Əlizaman Fərrux oğlu İslamov 1997 6 aprel 2016 Lənkəran rayonu, Cil kəndi

•Sıravi Ülvin Cəmaləddin oğlu Məmmədov 1996 7 aprel 2016 Ağcabədi rayonu, Laçından olan məcburi köçkünlərin “Taxta körpü” qəsəbəsi

• Sıravi Şulan Bayram oğlu Bayramov 1996 7 aprel 2016 Sumqayıt şəhəri
• Fəxrəddin Seyfəddin oğlu Qurbanlı 1994 9 aprel 2016 Bakı, Sabunçu rayonu, Pirşağı qəsəbəsi

• Sıravi Firdovsi Əliş oğlu Bağırzadə 1996 9 aprel 2016 Masallı rayonu, Güllütəpə kəndi

•Sıravi Mahir Sabir oğlu Mirzəyev 1994 9 aprel 2016 Abşeron rayonu, Mehdiabad qəsəbəsi

•Sıravi Röyal İmran oğlu Nəsirov 1997 9 aprel 2016 Cəlilabad rayonu, Məlikqasımlı kəndi

• Sıravi Altun Fərman oğlu Dəmirli 1997 9 aprel 2016 Şəmkir rayonu, Düyərli kəndi

• Sıravi Elşən Səlim oğlu Səmədov 1997 9 aprel 2016 Şamaxı rayonu, Göylər kəndi

• Sıravi Vüsal İlham oğlu Alıyev 1996 9 aprel 2016 Şəmkir rayonu, Kür qəsəbəsi

• Sıravi Mikayıl Yaqub oğlu Vahabzadə 1993 9 aprel 2016 İsmayıllı rayonu, Maçaxı kəndi

• Sıravi Mahir Qədir oğlu Quliyev 1993 9 aprel 2016 Bakı, III Fəxri Xiyaban

•Sıravi Nazim Nadir oğlu Zəkarayev 1997 9 aprel 2016 Şamaxı rayonu, Şamaxı şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

•Sıravi Yalçın Namiq oğlu Osmanov 1997 9 aprel 2016 Qusar rayonu, Qusar şəhəri

•Sıravi Elvin Azadxan oğlu Mirzəyev 1994 9 aprel 2016 Xaçmaz rayonu,

•Sıravi Əmiraslan Xəlil oğlu Xeyirbəyov 1996 9 aprel 2016 Qusar rayonu, Caqarqışlaq kəndi

• Sıravi Elvin Azadxan oğlu Mirzəyev 1994 9 aprel 2016 Xaçmaz rayonu, Xaçmaz şəhəri

• Sıravi Əbdülməcid Nadirşah oğlu Axundov 1993 9 aprel 2016 Sumqayıt şəhəri

• Sıravi Mahmud Azər oğlu İbrahimov 1997 9 aprel 2016 Bakı, Mehdiabad qəsəbəsi

• Sıravi Sərxan Oqtay oğlu Bayramov 1993 11 aprel 2016 Zaqatala rayonu

• Sıravi Əmrah Aydın oğlu Yüzbəyov 1997 4 may 2016 Xaçmaz rayonu Hacıməmmədoba kəndi

• Sıravi Əli İntiqam oğlu Heydərov 1997 9 may 2016 Abşeron rayonunu, Qobu qəsəbəsi

• Sıravi Natiq Namiq oğlu Tahirli 1997 18 may 2016 Lerik rayonu, Almu kəndi